Kamer Maloku pret ta mbroj titullin
June 11, 2018
0 comments
Share

Kamer Maloku pret ta mbroj titullin

Të shtunën në ring do të del sërish Kamer Maloki duke mbrojt titullin GBU të Evropës. Maloku për agjencinë për sporte luftarake “ArenaRing” thotë se ndihet mirë dhe se pret suksesin e radhës.

“Përgatitjet për këtë duel po i bëj me shumë ne qytetin Karlsrue tek klubi ‘Bulldog Gym’ dhe ne ‘boxclub KSC’ me sparing partnerë të ndryshëm.  Jam shumë i përgatit për këtë ndeshje me shumë se te gjitha përballjet tjera që kisha. Kundërshtar  janë dy, që njëri prej tyre do të vendoset këto ditë. Por mund të them lirisht që të dy janë kualitativ që kanë përvoja të mirë si në amator ashtu edhe në profesionalizëm. Për mua është një ndeshje e madhe që do të transmetohet live ne TV . (Baden-TV dhe ranfighting.de )”, tha Maloku. Ndryshe, kjo përballje do të zhvillohet në stadiumin e Karlsruhes.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *