Kamer Maloku grushton fort Obin Micheal nga Uganda
April 24, 2021
0 comments
Share

Kamer Maloku grushton fort Obin Micheal nga Uganda

Grushtat e fuqishme te boksierit me preardhje nga Kosova, Kamer Maloku, ishin vendimtare qe kundershtari i tij nga Uganda, Obin Micheal te dorezoj ndeshjen para kohe.

Keshtu ne raundin e trete pas dis goditjeve te Malokut, trajneri i ganezit dorezon ndeshjen me cka Kameri arrin deri tek fitorja e tij e 14-te ne boksin profesionist.

Me kete trumf atij po i hapen dyert per tu ndesh per titull bote edhe ate ne vendlindjen e tij ne Kosove me 7 gusht 2021 ku promotor do jene Avdyl Salihu dhe Muharrem Gjocaj.

Ndryshje ndeshja u zhvillua sot ne Gjermani ne nje eveniment pa publik por qe ishte i organizuar nga Simon Muller dhe Maloku si dhe matchmaker ishte Avdyl Salihu.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *