Kallashi të diellin lufton për titull Balkani
July 21, 2018
0 comments
Share

Kallashi të diellin lufton për titull Balkani

Djaloshi me prejardhje nga Fieri por që jeton dhe ushtron në Greqi, Aleksander Kallashi të dielën në Kalamati të do të zhvilloj një ndeshje shumë të fuqishme edhe atë për titull Ballkani, kurse kundërshtar i tij do jetë Tsaukalas Giannis i cili njihet si një luftar i fuqishëm. Për këtë përballje shumë me rëndësi për kikbiksierin shqiptar,  shpreson në përkrahje maksimale edhe nga shqipet që jetojnë në këtë vend, ndërkohë na tregon se është maksimalisht i përgatitur si fizikisht ashtu edhe psiqikisht.

“Do jetë një organizim i madh dhe për këtë duel përgatitjet i kam zhvilluar në Greqi me profesorin tim. Ndihem i fuqishëm dhe i motivuar maksimalisht për këtë duel dhe mendoj se do ta shkatërroj kundërshtarin. Ftoj shqiptarët të më mbështesin sepse kam nevojë”, thotë Kallashi duke shtuar se titulli do jetë i tij dhe këtë e di sigurt.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *