K.M. “Tefejuzi”gati për turneun tradicional “13 Nëntori”
November 9, 2018
0 comments
Share

K.M. “Tefejuzi”gati për turneun tradicional “13 Nëntori”

Klubi i mundjes “Tefejuz” nga Shkupi, të dielën, do të organizojë turneun ndërkombëtar në mundje (stil i lirë) “13 nëntori”, që në mënyrë tradicionale mbahet për vitin e tetë me radhë, me rastin e ditës së çlirimit të qytetit të Shkupit.

Sipas kryetarit të klubit, Nusret Xhaferi, në këtë turne do të marrin pjesë të gjitha klubet vendore, si dhe garues nga Kosova dhe Shqipëria.

Ndeshjet do të zhvillohen në sallën sportive “Shaban Tërstena” në Çair, ndërsa do të fillojnë prej orës 11:00. Hapja solemne është paraparë për në orën 14:00.

Klubeve dhe garusve më të suksesshëm do tu ndahen mirënjohje, kupa dhe medalje.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *