Jusra Ademi dominoi në 68kg dhe shkon ne Botëror
September 28, 2022
0 comments
Share

Jusra Ademi dominoi në 68kg dhe shkon ne Botëror

Në palestrën sportive në Ohër, ditë më parë u zhvilluan garat e “Kupës së Maqedonisë” në karate në kategorinë e kadetëve, juniorët dhe atyre të moshave nën 21 vjeç. Garat e zhvilluar në palestrën “Biljanini Izvori” ishte përcaktuese dhe kriterium kryesor për caktimin e reprezentuesve të Maqedonisë për Botërorin e Karates, i cili do të zhvillohet prej 26 e deri më 30 tetor në Konija të Turqisë.

Në mesin e fituesve ishte edhe Jusra Ademi, e cila dominoi kategorinë deri më 68 kg, duke arkëtuar në fund vendin e parë dhe medaljen e artë. Karateistja e klubit “Keiks” dominoi garat e luftërave, duke dëshmuar formën aktuale, me të cilën do të konkurojë edhe në Botërorin në Turqi, ku sërish do të kërkojë tjetër medalja në këtë sport.

 

 

Ndërkohë në garat ekipore Klubi i Karates “Forca” dominoi në garat e kadetëvë dhe Junioreve në “KATA”. Kujtojmë se në Kupën e Maqedonisë në karate, kanë marë pjesë 51 klube me 210 karateist ose karateiste.

 

 

 

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *