Joshua tallet keq me këtë boksier
February 20, 2019
0 comments
Share

Joshua tallet keq me këtë boksier

Anthony Joshua ka ngacmuar keq Jarrell ‘Big Baby’ Millerin, pas konferencës së parë të tyre për shtyp.

Milleri do ta sfidojë Joshaun për titujt e tij të botës, në duelin që do të zhvillohet në ‘Madison Square Garden’ të Nju Jorkut më 1 qershor, shkruan Insporti

Konferenca e parë e tyre për shtyp, eskaloi kur Milleri shtyu Joshuan.

Por, Joshua pas këtij incidenti ka thënë se nuk është fare i merakosur për këtë duel, apo rreth deklaratave të Millerit.

“Nuk jam fare i merakosur, jetoj për këtë”, tha kampioni i botës i peshave të rënda.

“Le të fitojë më i miri. Ai ka kokë të madhe, trup të madh, është një objektiv i lehtë”, tha Joshua për Sky Sports.

“Milleri është një k**vë! Ai është një ish kikboksier, ai s’mund të bëjë asgjë! Pasi ta kem nokautuar, do të zhvendosem në Brooklyn”, ka thënë Joshua.

Kampioni i peshave të rënda në WBA, WBO dhe IBF, do të sfidohet nga amerikani Miller, 30-vjeçar, që nuk ka dueluar asnjëherë për ndonjë titull bote.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *