Joshua nënshkruan marrëveshjen për duelin me Wilder, pritet “OK” i amerikanit
July 12, 2018
0 comments
Share

Joshua nënshkruan marrëveshjen për duelin me Wilder, pritet “OK” i amerikanit

Ne do të bëjmë gjithçka është e mundur që të arrijmë një marrëveshje me Deontay Wilder. Do të nënshkruajmë menjëherë kontratën, sipas marrëveshjes paraprake që kemi arritur me amerikanin. Koshua është i mërzitur nga kjo situatë, nga këto shtyrje, ndaj ka vendosur ta nënshkruajë kontratën dhe më pas do t’ua lëmë në tavolinë. Nëse ata mendojnë se ne gënjejmë apo mashtrojmë, atëherë do ta shohin se nuk tërhiqemi dhe do ta kenë të zezën mbi të bardhë para syvë”, u shpreh Eddie Hearn, menaxheri dhe promotori i Anthony Joshua.

Britaniku Joshua mban titujt e kategorive IBF, WBA dhe WBO, ndërsa amerikani Wilder mban titullin e kategorisë WBC, por palët nuk kanë arritur një marrëveshje për të unifikuar titujt kampionë bote në peshën e rëndë në një boksier të vetëm. Ndarja e të ardhurave ka qenë dhe mbetet ngërçi më i madh, me Joshua që i ka ofruar 15 milionë dollarë dhe të duelojnë në Britaninë e Madhe, por Wilder kërkon një ndarje 50-50 të të ardhurave. Në rast se marrëveshja arrihet, pritet që duel të zhvillohet në prill të 2019-ës, pasi Joshua do të duelojë në shtator ndaj amerikani Povetkin.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *