Joshua do të ndeshet me Wilder në 2018
November 10, 2017
0 comments
Share

Joshua do të ndeshet me Wilder në 2018

Ndeshja që duan njerëzit është duke u përgatitur.

Pas mbrojtjes së suksesshme të titullit nga Anthony Joshua dhe Deontay Wilder në dy fundjavat e fundit, një ndeshje është përfolur të zhvillohet mes dy peshave të rënda.

Joshua mundi Carlos Takam, ndërsa Wilder, Bermane Stiverne duke e mundur me nokaut që në raundin e parë.

Të dy janë kampionë bote të pamposhtur dhe kanë vazhduar të rrisin rivalitetin e tyre duke shkëmbyer sulme në mediat sociale.

Dhe promovuesi i Joshua, Eddie Hearn, është konfirmuar se kampioni i IBF dhe WBA do të ndeshjet me Wilder – kampionin e WBC – në 2018.

Çfarë ndeshje! Më shumë të reja pritet të dalin së shpejti.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *