Jon Jones sqaron fansat e kolegët pas zhvendosjes së eventit
December 27, 2018
0 comments
Share

Jon Jones sqaron fansat e kolegët pas zhvendosjes së eventit

Jon Jones u ka kërkuar ndjesë të gjithë fansave dhe sportistëve që do të marrin pjesë në eventin UFC-232, që do të zhvillohet më 29 dhjetor në Los Anxhelos. Ka qenë ish-kampioni i botës shkaktar që ky event u spostua nga Las Vegasi në Los Anxhelos, 6 ditë para zhvillimit të tij.

Jones doli pozitiv me një sasi të papërfillshme të “turinabol” pas një testi të kryer më 8 dhjetor, por sipas UFC-së, USADA (antidopingu amerikan) dhe WADA (antidopingu ndërkombëtar) kjo sasi ndodhet në rtupin e sportistit që prej vitit 2017, kur ai doli për herë të fundit pozitiv.

Shumë sportistë e kundërshtuan këtë veprim, madje disa u ankuan se nuk ishin njoftuar, përfshi edhe kampionen e botës Cris Cyborg. Ndaj Jon Jones ka dalë para medieve dhe ka kërkuar ndjesë.

Më vjen keq, e kuptoj se si ndihen fansat e sportistët. Ju lutem, mos lejoni emocionet të përfshihen në këtë çështje, por e vërteta dhe ajo është që unë nuk kam dalë pozitiv. Ne morëm këtë vendim, pasi duam t’u japim fansave këtë duel të madh dhe nuk dëshironim të tërhiqeshim. Zoti lart e di të vërtetën dhe do të jetë krah meje në kafaz”, tha Jon Jones.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *