jeriu më i madh i sportit ndërkombëtar, me të parën e pyet Agronin për Majlinda Kelmendin!
October 11, 2017
0 comments
Share

jeriu më i madh i sportit ndërkombëtar, me të parën e pyet Agronin për Majlinda Kelmendin!

Në shtetet e mëdha evropiane apo edhe në Azi e kudo tjetër, pyetja e parë bëhet për krenarinë e sportit të tonë, kampionen olimpike, xhudisten Majlinda Kelmendi. Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Baxch, apo njeriu më i madh i sportit ndërkombëtar, u interesua për Majlindën.

Ai e pyeti presidentin e Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kukajn, si është Majlinda. “Nga pjesëmarrja në forumin për barazi gjinore e organizuar nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar! Presidenti Bach u interesua për rrjedhën e sportit kosovar e në veçanti u interesua për mirëqenien e Kampiones sonë Olimpike Majlinda Kelmendit”, shkruan Agroni, i cili gjendet në Lituani në Forumin për avancimin e gruas. Majlinda është emblemë e shtetit tonë dhe kudo që përmendet Kosova, menjëherë reflekton emri i Majlindës të çdo njeri.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *