Jasin Lama dhe Arsim Etemi në LE në MINSK
June 5, 2019
0 comments
Share

Jasin Lama dhe Arsim Etemi në LE në MINSK

Tre boksierë nga Maqedonia veriore  do të marrin pjesë në Lojërat Evropiane në Minsk – Bjellorusi që mbahen nga 21-30 qershor.

Maqedonia do të garojë me Jasin Lama (-60 kg), Goce Janeski (-69 kg) dhe Arsim Etemi (75 kg).  Ata do të udhëtojnë në Bjellorusi më 19 korrik. Në Lojërat Evropiane priten të marrin pjesë  4000 boksier nga 50 vende, ku do paraqiten në 199 ngjarje e në 15 sporte. Në 10 garat sportive do të jenë me karakter kualifikues për Olimpiadën 2020 në Tokio – Japoni.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *