Jasin Lama arrin në Londër dhe pret kualifikimet
March 11, 2020
0 comments
Share

Jasin Lama arrin në Londër dhe pret kualifikimet

Nga 14 deri më 24 mars në Londër do të zhvillohet turneu kualifikues për Lojërat Olimpike, kurse nga dje në Londër për tu mbijetuar ka udhëtuar edhe reprezentacioni i Maqedonisë veriore me dy boksierët e tyre, Jasin Lama dhe Goce Janevski.

Maqedonia e cila udhëhiqet nga trajneri Cesus Sojet nga Kuba thotë se deri më tani nuk kanë marrë asnjë njoftim nga organizatori se ky aktivitet sportiv do të anulohet për shkak Corona Virus andaj kanë vazhduar me plan programin e tyre të stërvitjeve dhe presin me padurim garat. Ai tregon se boksierët janë mirë të përgatitur dhe pjesën e fundit të ushtrimeve e kanë zhvilluar në Beograd të Serbies.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *