Japonezja me një deklaratë të fortë për Majlinda Kelmendin
May 17, 2019
0 comments
Share

Japonezja me një deklaratë të fortë për Majlinda Kelmendin

Ish-xhudistja e njohur japoneze, Yuka Nishida, e ka vlerësuar lart xhudisten e Kosovës  Majlinda Kelmendi.Nishida ka fituar titull të botës në vitin 2010 e po ashtu i ka edhe dy medalje të tjera nga kampionatet botërore.

“Ish-kategoria ime, 52 kg, ka shumë xhudiste të mëdha. Do të veçoja Ai Shishimen, Uta Aben dhe Majlinda Kelmendin. Ato kanë treguar që në mënyrë konsistente mund të performojnë në nivel shumë të lartë. Botërori në Tokio këtë vit do të jetë një ngjarje me shumë rëndësi për Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020′”, ka thënë Nishida në një intervistë për sajtin e Federatës Ndërkombëtare të Xhudos.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *