Jakupi, nënkampion i Europës
May 6, 2017
0 comments
Share

Jakupi, nënkampion i Europës

Karatisti shqiptar, Berat Jakupi (-84kg) e ka fituar medaljen e argjendtë në kampionatin europian të karatesë për senior në Kocaeli të Turqisë, pasi me deklarim të gjyqtarëve humbi nga turku Ajtash Ugur pranë rezultatit 0-0. Megjithatë, ky është  një sukses i madh për karatestin tonë, që rrëmbeu një medalje me vlerë për vetën dhe Maqedoninë.
Cekim se ai para dy diteve kishte mposhtur rusin Denisenko me 2-1, pastaj në raundin e dytë bjellorusin Anton Isakao me hantej, në mecin e tretë shënoi fitore ndaj boshnjakut Meris Muhoviç me rezultat 2-1, kurse në gjysmëfinale e fitoi kampionin evropian, George Tsanos nga Greqia me rezultat 1:0.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *