Jakupi i kënaqur me suksesin e karateistëve të tij
September 25, 2018
0 comments
Share

Jakupi i kënaqur me suksesin e karateistëve të tij

Gjatë fundjavës, klubi i karatesë “Asiart” nga Gostivari, me shtatë garues, mori pjesë në turneun ndërkombëtar “Kupa e artë Tetovë 2018”, që u mbajtë nën patronatin e K.K. “Shkëndija”.

Me medalje të artë u stolisën garuesi Redon Sefuli në kategorinë 11vjeç -50 kg, ndërsa vendin e dytë e fitoi Sejdulla Fidani, i cili garoi në kategorinë 11 vjeç – 40 kg.

Me medalje bronzi u stolisën garuesit Ilir Shaqiri në kategorinë kadet – 57 kg, Besar Elezi në kategorinë 13 vjeç + 55 kg, Amina Abduraimi 11 vjeç – 40 kg dhe Fatma Arifi në kategorinë 10 vjeç -30 kg.

“Jam jashtëzakonisht i kënaqur me rezultatin e arritur nga ana e garuesve të mi. Në të ardhmen do të punojmë edhe më intesivisht me garuesit tonë dhe shpresojmë që të kapim majat në karate”, u shpreh trajneri i K.K. “Asiart” nga Gostivari, Berat Jakupi, i cili njoftoi se nga mesi i nëntorit do të marrin pjesë në kampionatin shtetëror për të rinj.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *