Jakupi dhe Misini kampion Ballkani në Turqi
March 26, 2018
0 comments
Share

Jakupi dhe Misini kampion Ballkani në Turqi

Berat Jakupi (-84 kg) dhe Mursel Misini (-75 kg) janë shpallur kampion ballkani në Stamboll të Turqisë. Jakupi në finale për senior mposhti malazezin Nikola Malovic me rezultat 6-1, kurse Misini festoi ndaj kosovarit Blodin Pakashtica.

Në kampionatin ballkanik marrin pjesë 314 karateistë nga 11 shtete. Kampionati në stamboll do të definoj listën e reprezentuesve për europianin e karatesë në maj që do të mbahet në Novi Sad të Serbisë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *