Jakaj dhe Avdylaj shënojnë fitoret e rradhës
December 11, 2019
0 comments
Share

Jakaj dhe Avdylaj shënojnë fitoret e rradhës

Gjatë fundjavës në Austri u zhvillua nja galla mbrëmje  e boksit profesionist ku u paraqiten edhe dy boksier kosovar, Bernardin Jakaj dhe Dardan Avdylaj ku që të dy arritën fitore me ndërprerje.

Jakaj u ndesh ndaj një kundërshtari mjaft të fuqishëm që vinte nga Hungaria, Vilem Farkaq, që e mposhti me TKO në raundin e katërt, kurse Avdylaj erdhi deri tek fitorja e dytë në boksin profesionist duke e mposht kundërshtarin e tij nga Serbia, Milos Mandic me KO në raundin e parë, transmeton portali për sporte luftarake “ArenaRing”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *