Ja sa mijëra euro i fiton Majlinda
April 20, 2017
0 comments
Share

Ja sa mijëra euro i fiton Majlinda

Edhe një sukses i madh për shtetin e Kosovës. Majlinda Kelmendi (52 kg) është kampioni e re e Evropës në xhudo. Ajo sipas rregullores për sport në shtetin tonë, do t’i fitojë 20 mijë euro.

Ky është sukses i madh për Majlindën dhe shtetin e Kosovës e cila po sundon botën. Ky është titulli i tretë i Evropës në karrierën e saj. Kampionia olimpike është e lumtur për suksesin e madh në Varshavë të Polonisë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *