Ish-kampioni sfidon Jones: Më prit, princeshë
January 8, 2019
0 comments
Share

Ish-kampioni sfidon Jones: Më prit, princeshë

Luke Rockhold mendon se do të arrijë diçka që shoku i ekipit Daniel Cormier ka dështuar ta bëjë në dy raste. Të mposhtë Jon Jones.

Një ish-kampion i peshës së mesme në UFC, Rockhold pritet të ngjitet në light-heavyweight dhe i ka thënë TMZ se nuk e ka frikë Jones, i cili para disa një jave është shpallur kampion bote pas fitores ndaj Alexander Gustafsson.

“Mendoj se mund të mposhtet,” shprehet Rockhold. “Ai është shumë i mirë, shumë taktik dhe di si të shfrytëzojë aftësitë e tij. Mendoj se jam më i mirë se ai, madje kam më tepër fuqi.

“Do të jem një luftëtar tjetër në këtë peshë. Do të ngjitem për ta mposhtur. Do të ndeshem me dikë tjetër në fillim, që të shihni se si do të jem në këtë peshë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *