Ish-kampioni i botës: Tërhiqem, nuk rikthehem më në ring
October 2, 2019
0 comments
Share

Ish-kampioni i botës: Tërhiqem, nuk rikthehem më në ring

Boksieri amerikan Adrien Broner deklaroi sot se nuk do të rikthehet në ring dhe se karriera e tij tashmë është mbyllur. Kjo është tërheqja e dytë e ish kampionit të botës nga sporti, që për herë të fundit dueloi me 19 janar të këtij vitit, kur u mund nga Manny Pacquaiao me vendim unanim të gjyqtarëve pas 12 raundesh.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *