Ish-kampioni Dom Cruz do të rikthehet në UFC 219
September 29, 2017
0 comments
Share

Ish-kampioni Dom Cruz do të rikthehet në UFC 219

Ish-mbreti i peshës bantam Dominick Cruz do të rikthehet pas një viti pushim teksa Francis Ngannou do të ndeshet ndaj kandidatit numër një Alistair Overeem.

Cruz nuk ka luftuar që prej 30 dhjetorit kur u mposht nga Cody Garbrandt dhe do të rikthehet ndaj Jimmie Rivera.

“EL Terror” Rivera po kalon një ecuri fantastike me 20 fitore radhazi dhe nuk ka humbur një ndeshje që prej vitit 2008.

<blockquote class="Tweet h-entry js-tweetIdInfo subject expanded

is-deciderHtmlWhitespace" cite="https://twitter.com/ufc/status/913184006874660864" data-tweet-id="913184006874660864" data-scribe="section:subject">

Cruz do të mundohet të rikthejë lavdinë e dikurshme në UFC pasi u mund rëndë nga Garbrandt. Fituesi i Cruz-Rivera do të vendosi sfiduesin e ri për titullin kampion.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *