Inaugurohet palestra moderne për mundje në Prishtinë
December 18, 2017
0 comments
Share

Inaugurohet palestra moderne për mundje në Prishtinë

Të dielën në Prishtinë u bë inaugurimi i palestrës së re, të dedikuar special për mundje dhe me kushte modern. Kurse iniciator i saj dhe ndihmësi kryesor është Arben Allajbegu, një njeri i cili po i ndihmon shumë klubit të mundjes “Mentaz Allajbegu”, njëherit është edhe kryetar.

Ai para të pranishmëve u shpreh shumë i gëzuar që erdhi deri tek realizimi i këtij projekti. “Te dashur miq pas një kohe të vështirë, me sakrifica të ndryshme nga ne si Klub i Mundjes Mentaz Allajbegu inauguruam objektin sportiv , ku fëmijët dhe trajnerët do kenë mundësinë te stërviten siç duhet dhe e meritojnë. Uroj nga zemra e shpirti suksese te gjithave .Falënderoj mysafiret nga Kosova, Maqedonia e Shqipëria.

Ndryshe, ndër mysafirët në këtë ngjarje ka qene dhe kryetari i Federatës së mundjes së Kosovës, Naim Muja.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *