Ilir Zeneli sërish godet fort
May 10, 2022
0 comments
Share

Ilir Zeneli sërish godet fort

 

Boksieri i “ArenaRing Management Promotion”, Ilir Zeneli, ka arrit edhe një fitore ne boksin profesionist duke mposht kësaj radhe boksierin me shume përvojë që vjen nga Hungaria, Istvan Kiss.

Qysh nga fillimi i ndeshjes boksieri shqiptar filloi ta godiste kundërshtarin, por edhe ky i fundit e pranoj ketë lufte dhe gjithçka ishte interesante për publikun, mirëpo ketë shfaqje Iliri e ndaloi ne raundin e tretë kur e detyroi trajnerin kundërshtar të hedh peshqirin dhe të dorëzoj ndeshjen, pasi boksieri i tij u gjend ne rizik. Me këtë triumf, Ilir Zeneli shënon fitore e tij të 3 në boksin profesionist dhe menaxheri i tij Avdyl Salihu, paralajmëroj shumë shpejt edhe duelin e tij të katërt.

Ndryshe, kjo fitore u realizua ne Rastatt te Gjermanisë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *