Ilir Zeneli pas 2 viteve kthehet në ring
April 20, 2022
0 comments
Share

Ilir Zeneli pas 2 viteve kthehet në ring

 

Ilir Zeneli boksier i “ArenaRing Management Promotion”, pas 2 viteve pause për shkak pandemisë se Korona Virusit me ne fund po i kthehet ringut atje ku edhe e ka vendin. Ai do te ndeshet te shtunën në Rastatt të Gjermanisë kundër një boksieri shume me përvoje, Istvan Kiss i cili gjatë karrierës se tij ka mbi 55 ndeshje. Për këtë përballje Iliri ndihet maksimalisht i përgatitur dhe prêt të shënoj fitoren e tretë në karrierë.

“Për këtë përballje jam përgatit  maksimalisht ne 3 muajt e fundit, po ndihem mirë dhe pres fitore. Falënderoi menaxherin tim Avdyl Salihu për mundësitë e dhëna. Shpresoj se të kem edhe mbështetje nga publiku, kurse unë ju premtoj vetëm triumf”, tha Zeneli, duke shtuar se pret ndeshjen e ardhshme ta zhvilloj me 10 qershor ne Uster te Zvicrës, ku matchmaker kryesor i kësaj gale do jete menaxheri i tij. Ne ketë galle do te paraqitet edhe Arnold Gjergjaj.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *