Ilir Latifi rikthehet në kafaz, konfirmohet sfida ndaj Volkan Oezdemir
June 27, 2019
0 comments
Share

Ilir Latifi rikthehet në kafaz, konfirmohet sfida ndaj Volkan Oezdemir

UFC-ja ka zyrtarizuar duelin e peshës “light heavyweight” (pesha 84-93kg) në artet marciale mikse midis Ilir Latifit dhe Volkan Oezdemir. Kjo përballje duhej të ishte zhvilluar një muaj më parë, në eventin UFC-Stockholm (më 1 qershor), por Latifi u dëmtua pak orë para duelit dhe sfida u anullua.

Gjithsesi, shqiptari me pasaportë suedeze ka rikuperuar dëmtimin, ndaj UFC ka rikonfurmuar këtë sfidë, e cila do të zhvillohet më 3 gusht. Kjo është një nga përballjet kryesore të eventun UFC onf ESPN, që do të zhvillohet në Nju Xhersi (Amerikë).

Latiti, 14 fitore, 6 humbje dhe 1 duel pa rezultat ka një përnballje të vështirë ndaj zviceranit Oezdemir, 15 fitore e 4 humbje në artet marciale mikse. Fituesi i këtij dueli ka shanse që të duelojë për titullin kampion të këtij Divizioni, që mbahet nga Jon Jones.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *