Ilir Deskaj i argjend në KE të WAKO-s
August 30, 2019
0 comments
Share

Ilir Deskaj i argjend në KE të WAKO-s

Në kampionatin Evropian që po zhvillohet në Hungari (Wako) një kosovar që jeton dhe vepron në Kroaci ka arritur të fitoj medaljen e argjende. Bëhet fjalë për 16 vjeçarin, Ilir Deskaj i cili edhe në finale ishte i shkëlqyeshëm, por një lëndim i vogël ia pamundësoi që të tregoj maksimumin. Ndryshe, Iliri është vëllai i kampionit evropian, Muhamed Deskaj, I cili poashtu paraqitet edhe në K1 PRO.

“Kundërshtari im në finale përdori një goditje që duhet disfalifikuar mirëpo për çudi të të gjithëve unë u lëndova dhe në fund fitoi ai. Megjithatë unë prapë jam i kënaqur me suksesin e arritur dhe shpresoj kështu të vazhdoj edhe në të ardhmen””, tha Iliri për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *