Idrizi, kampioni mbetet kampion. Tani kërkon suksesIn Ballkanik
November 19, 2018
0 comments
Share

Idrizi, kampioni mbetet kampion. Tani kërkon suksesIn Ballkanik

Të dielën, në Shkup u mbajt kampionati shtetëror në karate për kadet, junior dhe U21. Në kuadër të K.K. “Makpetroll” mori pjesë edhe Abdurahim Idrizi, i cili garoi në disiplinën Kumite, në kategorinë Junior -55 kg në individuale dhe Kumite ekipore kadet-junior. Abdurahim Idrizi në kumite individule ishte në elemenet, duke i fituar të gjitha mecet dhe u plasua në vendin e parë.

Me këtë fitore, ai e siguroi vizën për në kampionatin ballkanik, i cili do të mbahet në Dubrovnik të Kroacisë, kurse në ekipore, edhe pse Idrizi i mundi mecet, klubi i tij u desh të pajtohet me vendin e dytë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *