Idrizi e Ramadani kampion në “Tetova Open”
September 19, 2017
0 comments
Share

Idrizi e Ramadani kampion në “Tetova Open”

Të dielën, në Tetovë u zhvillua turneu ndërkombëtar në karate “Tetova Open 2017”, ku morën pjesë rreth 450 garues nga 6 shtetet ballkanike. Ne këtë turne garuan edhe Abdurahim Idrizi e Davud Ramadani, të dy nga K.K. “Makpetrol” nga Shkupi.
Abdurahim Idrizi me sukses e filloi sezonin e rri. Ai garoi në disiplinën kumite (lufte reale) në kategorine e juniorëve -55 kg, dhe pati tre luftëra të shkëlqyeshme, duke mos humbur asnjë pikë. Ai doli kampion.

Ndërsa, Davud Ramadani garoi në kategorinë e kadetëve -63 kg dhe edhe ai u shpall kampion i këtij turneu.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *