I zëvendësojnë rivalin, kampioni i botës siguron debutimin në peshën e rëndë
October 9, 2019
0 comments
Share

I zëvendësojnë rivalin, kampioni i botës siguron debutimin në peshën e rëndë

Boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk, do të duelojë ndaj 38 vjeçarit, Chazz Witherspoon më 12 tetor, duel i vlefshëm për peshën e rëndë. Witherspoon zuri vendin e Tyrone Spong që 24 orë më parë doli pozitiv dhe u pezullua. Lajmin e konfirmoi Eddie Hearn, menaxheri I Usyk dhe organizatori I kësaj sfide. Për ukrainasin kjo është sfida e tij e parë në peshën e rëndë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *