I pari që “fundos” Edgar, Ortega është ylli më i ri i UFC
March 5, 2018
0 comments
Share

I pari që “fundos” Edgar, Ortega është ylli më i ri i UFC

Të mos ketë më dyshime: Brian Ortega është ylli ia ardhshëm i UFC.

Talenti i shkollës Gracie të jiu-jitsu nga Torrance, Kaliforni, kishte mundësinë e karrierës ditët e para të mëngjesit të së dielës kur u përball në kafaz e Frankie Edgar si zëvendësuesi i kampionit Max Holloway.

Dhe Ortega nuk kishte si të mos e shfrytëzonte këtë mundësi. Një bërryl që ndryshoi rrjedhën e ndeshjes ishte pika kulmore e UFC 222.

Ndeshja u ndal pas 4:44 minutave të raundit të parë teksa Ortega është bërë luftëtari i parë që i jep fund Edgar-it në UFC.

“Kjo është diçka që unë e kam parë në ëndrrat e mia,” shprehet Ortega.

“Ishte një nder i madh të ndaja oktogonin me një legjendë si Frankie.”

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *