Horn: Jam gati për revanshin me Pacquiao
July 9, 2017
0 comments
Share

Horn: Jam gati për revanshin me Pacquiao

Sfida e boksit mes Manny Pacquiao dhe Jeff Horn vazhdon të mbajë në ankth të gjithë në lidhje me rezultatin e dyshimtë që i dha fitoren boksierit australian, që mundi filipinasin me vendim unanim të gjyqtarëve. Pas deklaratës së WBO-së se do të bënte rinumërimin e pikëve të këtij duel ka ardhur sot reagimi i radhës nga Jeff Horn, që në atë sfidë fitoi edhe titullin kampion bote të kësaj kategorie, në peshën “welter”.

Revanshi mund te zhvillohet gjate muajit dhjetor

Jam gati për revanshin. Nëse ai e dëshiron atë le të vijë sërish tek unë dhe le të përballemi sërish. Unë jam gati të dueloj sërish në ring me Pacquiao. Le të vendosë ai, ai e ka opsionin në kontratë për revanshin”, u shpreh Jeff Horn, që nuk dëshiron të lërë titullin kampion. Ndërsa Pacquiao, kampioni filipinas i dorëzave u shpreh: “Unë e dua boksin dhe nuk dua ta shoh këtë sport të vdesë për një vendim të padrejtë dhe i zyrtarizuar”, tha “Pacman”.

Nga dueli mes Horn dhe Pacquiao

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *