Holloway synon mbrojtjen e titullit ndaj Ortega në UFC-226
April 20, 2018
0 comments
Share

Holloway synon mbrojtjen e titullit ndaj Ortega në UFC-226

Max Holloway, kampioni i botës në peshën pupël (featherweight) në artet marciale mikse po lëviz për t’u rikthyer në kafaz. Dy javë pas tërheqjes së tij nga eventi i UFC-223, Holloway është gatidhe amerikani shpreson që të përfshihet në eventin e UFC-226, që zhvillohet më 7 korrik në Las Vegas. Ai synon që të mbrojë titullin kampion ndaj brian Ortega. Edhe pse kjo përballje ende nuk është zyrtarizuar, duket se gjithçka është drejt përfundimit, duke qenë se kjo është edhe dëshira e Holloway.

UFC-ja është në kërkim të një dueli të dytë për titull në eventin e UFC-226, pas atij mes Stipe Miocic dhe Daniel Cormier, ndaj dhe po mendohet që kjo përballje të jetë mes Holloway dhe Ortega. Kampioni i botës Max Holloway, 19 fitore e 3 humbje, u tërhoq nga eventi i UFC-222 më 3 mars në Las Vegas ndaj Frankie Edgar, për shkak të një dëmtimi në gju. Më pas, ai pranoi të sfidojë Khabib Nurmagomedov në fillim të prillit, por mjekët e nxorën jo të shëndetshëm për të dueluar, për shkak të uljes drastike të peshës.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *