Historike, “Psikopati shqiptar” fiton titullin kampion në WWE
November 7, 2018
0 comments
Share

Historike, “Psikopati shqiptar” fiton titullin kampion në WWE

Mundësi Gzim Selmani, i njohur si Rezar, hyri në histori pasi u bë shqiptari i parë që fitoi një titull kampion në RAW, WWE.

Rezar së bashku me partnerin e tij Akam, të cilët formojnë dyshen AOP, fituan titullin kampion për skuadrat dyshe (Tag Team).

Në të gjitha ndeshje që zhvillon, të gjithë kundërshtarët flasim anglisht, por ai flet shqip duke shpalosur plot krenari prejardhjen e tij.

Gzim Selmani lindi më 16 qershor të vitit 1994 në Amsterdam të Holandës, i cili njihet edhe ndryshe si “Psikopati  Shqiptar”, është një mundës profesionist i specializuar në artet marcilale dhe kampion i peshave të renda në Kickbox.

Aktualisht ai ka nënshkruar për WWE, ku performon për RAW nën emrin Rezar.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *