Hidhet shorti në Kampionatin Evropian, ja më kë takohet Majlinda me shoqet e saja
April 19, 2017
0 comments
Share

Hidhet shorti në Kampionatin Evropian, ja më kë takohet Majlinda me shoqet e saja

Është hedhur shorti në Varshavë për Kampionatin Evropian në xhudo për seniorë.  Xhudistet e kombëtares së Kosovës do të kenë sprova të vështira. Kampionia në fuqi e Evropës e kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi (52 kg), do ta pret fituesen e takimit ndërmjet britanikes Chelsie Giles dhe polakes Karolina Pienkowska.

Distria Krasniqi (52 kg) do ta pres fituesen e sfidës në mes hungarezes Bernadett Keliger dhe polakes Agata Perenc. Ndërkaq, talentja Fjolla Kelmendi (48 kg) do të ndeshet me izraeliten Shira Me Rishony, kurse Nora Gjakova (57 kg) ballafaqohet me polaken Anna Borowska. Talentja Loriana Kuka sfidohet nga garuesja e Bosnjës, Aleksandra Samarxhiq. Akil Gjakova përballet me çekun Jakub Jecminek. Majlinda, Nora, Distria e Fjolla garojnë nesër, kurse të premten Akili e Loriana.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *