Hetemi: Tchambas do e kem kundërshtar e jo armik
June 6, 2018
0 comments
Share

Hetemi: Tchambas do e kem kundërshtar e jo armik

Kosovari, Elvis Hetemi, të shtunën do të ngjitet në ring edhe atë në Leipzing në organizim të SES. Kosovari kësaj radhe do të ketë një ndeshje interesante sepse për kundërshtar do ketë Stephane Tchambas.

“Se pari me vjen mire qe ma jepni ju rastin qe te shprehem tek ju dhe qe i jepni boksit rëndësi ne platformën e juaj. Me të vërtet e pres me padurim te hy ne ring siç edhe radhët e para. Ne Leipzig te Gjermanisë do te boksoj kundër Stephane Tchamba´s. Për mua është me rendësi se edhe ketë kundërshtar e kam vetëm kundërshtar e jo far lloj armiku siç po i lexoj lloj lloj lajmesh neper Mediet sociale… Unë herën e fundit kam humbur  vetëm nga pakujdesia dhe kjo kudo qofte se nuk ka me ndodhte më! Kam marr shumë përkrahje nga familja, shoqëria, fansat si edhe klubi i boksit qe këta me kanë bindur te vazhdoj stilin tim qe e kem vendos me trajnerin tim Dirk Dzemski”, tha Hetemi për agjencinë për sporte luftarake “ArenaRing”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *