Hearn akuzon Wilder: Një idiot, po përdor emrin e Joshua për marketing
October 22, 2018
0 comments
Share

Hearn akuzon Wilder: Një idiot, po përdor emrin e Joshua për marketing

Pas deklaratës së boksierit amerikan Deontay Wilder, se kërkon 60% të fitimit në duelin ndaj Anthony Joshua, ka ardhur reagimi i Eddie Hearn, menaxherit të boksierit britanik. Ai e konsideruar Wilder një idiot që kërkon një shifër të tillë, pasi sipas Hearn boksieri amerikan nuk është në gjendje të arrijë shifrat e Joshua.

Ja shifra qe kerkon Wilder per te dueluar ndaj Joshua vitin 2019

E habitshme, një boksier i panjohur, që edhe kur ecën në rrugët e qytetit të tij nuk e njeh njeri kërkon një përqindje të tillë. Një boksier që nuk arrin as deri në 300 PPV (pay per vieë-paguaj për ta parë) dhe vjen e na kërkon 60% për të dueluar ndaj Joshua. Një idiot, që po përdor emrin e Joshua për të rritur popullaritetin e tij”, tha Hearn.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *