Haxhi Krasniqi tregon muskujt, pak ditë para duelit
January 31, 2018
0 comments
Share

Haxhi Krasniqi tregon muskujt, pak ditë para duelit

Para disa javësh, Haxhi ‘Robin’ Krasniqi konfirmoi se do të kthehej në ring, mirëpo fillimisht nuk u bë i ditur emri i kundërshtarit.

Boksieri, i cili i ka synuar majat e kategorisë së mesme të boksit botëror, do ta zhvillojë meçin e tij me datën 3 shkurt.

Ditë më par u bë i ditur emri i kundërshtarit të 30-vjeçarit, ndërsa ai është polaku Bartlomiej Grafka.

Dhe tash kur kanë mbetur vetëm disa ditë para duelit, Krasniqi e ka publikuar një fotografi duke treguar muskujt e tij.

“Vetëm edhe pesë ditë”, ka shkruar Krasniqi në përshkrimin e fotografisë së publikuar në Instagram.

Boksieri shqiptar duket në formë mjaft të mirë para duelit kundër Grafkas.

Meçi ndërmjet boksierit nga Istogu dhe rivalit të tij polak do të zhvillohet më 3 shkurt në Erdgas Arena të qytetit gjerman Halle an der Saale.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *