Haxhi Krasniqi: Jam më i mirë në aspektin tekniko-taktik
May 9, 2019
0 comments
Share

Haxhi Krasniqi: Jam më i mirë në aspektin tekniko-taktik

Haxhi Krasniqi është i gatshëm për duelin e së shtunës me Stefan Hartel, i cili po konsiderohet si “meçi i vitit”. Boksieri ynë synon ta mbrojë titullin e kampionit evropian. Krasniqi po e pret me padurim meçin e ardhshëm, i cili do të zhvillohet këtë të shtunë.

Në konferencë për shtyp, boksieri kosovar ka thënë se është i gatshëm për ta mposhtur kundërshtarin Stefan Hartel dhe me këtë rast për të mbrojtur titullin e kampionit evropian në “Magreburg Stadthalle” më 11 maj.

Promotori i SES, Ulf Steinforth e ka konsideruar këtë si “luftën e vitit”, ndërsa junikasi nuk ka boksuar që nga muaji nëntor i vitit 2018.

Madje, edhe vjet ishte paraparë një meç në mes të këtyre dy boksierëve, por në fund kishte dështuar pasi boksieri gjerman ishte tërhequr për shkak se ishte sëmurë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *