Haxhi Krasniqi flet më në fund, tregon arsyen e humbjes
April 26, 2017
0 comments
Share

Haxhi Krasniqi flet më në fund, tregon arsyen e humbjes

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Haxhi Krasniqi, nuk e ka ndërmend të dorëzohet, ani se javën që e lamë pësoi humbje në meçin eliminator për titullin e botës, nga armeno-gjermani Arthur Abraham. Ai ka postuar një shkrim në profilin e tij në facebook, duke paralajmëruar të ardhmen e tij. “Miq të dashur, ju falënderoj nga ZEMRA për mbështetjen tuaj madhështore në duelin më të madhe të karrierës time.

Abraham të shtunën fitoj me 1 ose 2 raunde epërsi ndaj meje dhe ia uroj fitoren, por ai shpesh-herë përdori goditje të palejueshme që nuk i takojnë sportit të boksit. Megjithatë e pranoj humbjen dhe do të mësoj shumë nga ajo. I falënderona të gjithë tifozëve, ekipit tim, miqve dhe familjes time dhe sponsorëve të kësaj ndeshje. Do të rikthehem edhe më i fuqishëm!”, shkruan Krasniqi, i cili bokson në kategorinë super të mesme në versionin WBO. Krasniqi ka falënderuar edhe televizionet që ka transmetuar meçin e tij.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *