Hamza Jashari fiton bronz në Kampionatin ballkanik
June 3, 2017
0 comments
Share

Hamza Jashari fiton bronz në Kampionatin ballkanik

Reprezentatuesi i Maqedonisë, Hamza Jashari (-66kg), ka arrit të fitoj bronz në kampionatin ballkanik për kadet që po zhvillohet në Tekerdag të Turqisë.

Ai deri tek kjo medalje arriti pasi mposhti tre garues Anastios Miloneis nga Greqia, Parashin nga Rumonia si dhe bullgarin, Gramatikov, kurse kishte humbur në gjysmëfinale nga Umalt Demiral nga Turqia.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *