Habit djali i Muhammad Ali: Babai do të ishte kundër “Black Lives Matter”
June 22, 2020
0 comments
Share

Habit djali i Muhammad Ali: Babai do të ishte kundër “Black Lives Matter”

Djali i vetëm biologjik i Muhamed Ali thotë se babai i tij do të ishte kundër “Black Lives Matter”, duke e quajtur këtë një lëvizje “raciste” dhe protestuesit “djaj”.

Në përvjetorin e katërt të vdekjes së boksierit, Muhammad Ali ka qëndruar kundër racizmit gjatë gjithë jetës së tij, por djali i tij Muhammad Ali Jr. thotë se i ati do të ishte zemëruar me protestuesit me ngjyrë që ushtruan dhunë dhe grabitën e shkatërruan mijëra biznese gjatë protestave pas vrasjes së George Floyd.

“Babai im do të kishte thënë se ata s’janë gjë tjetër veç se djaj. Babai im thoshte se të gjitha jetët kanë rëndësi,” tha djali i tij.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *