Habib Vuqitërna debuton në boksin profesionist
May 10, 2018
0 comments
Share

Habib Vuqitërna debuton në boksin profesionist

Boksieri me prejardhje nga Rahoveci, por që jeton dhe ushtron në Austri, Habib Vuqitërna, më 19 maj do të debutoj në boksin profesionist kurse kundërshtar i tij do jetë boksieri me përvojë Milosh Dovedan. “Jam shumë i etur dhe i motivuar për të treguar një ndeshje të madhe sportive dhe të drejt. Kundërshtarin e njoh pak, por mendoj se do ta mposhti për të debutuar me sukses në boksin profesionist. Kërkoj mbështetje edhe nga fansat shqiptar sepse kam nevoj. Falënderoi trajnerin Enes Osmanoviç, Shpetim Shalën dhe të gjithë që më kanë ndihmuar që unë sot të ngjitem në këtë ngjarje të madhe për mua”., tha Vuqitërna për agjencinë e sporteve luftarake “ArenaRing”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *