“Golovkin nuk ka për t’u rikthyer më kampion bote”
October 4, 2019
0 comments
Share

“Golovkin nuk ka për t’u rikthyer më kampion bote”

Boksieri kazak, Gennady Golovkin, do të rikthehet në ring më 5 tetor, në duelin e peshës së mesme që do të zhvillojë ndaj ukrainasit, Sergiy Derevyancheko. Kjo sfidë do të zhvillohet në Medison Square Garden të Nju Jorkut dhe është e vlefshme për tituj IBF dhe IBO Kampione e bote të këtij divizioni që aktualisht është vakant.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *