Golovkin harron përballjen me Alvarez, në mars duel ndaj Murata
October 20, 2018
0 comments
Share

Golovkin harron përballjen me Alvarez, në mars duel ndaj Murata

Boksieri kazak Gennady Golovkin, ish-kampioni i botës në peshën e mesme, që në shtator humbi titujt e këtij Divizioni pas revanshit ndaj Saul “Canelo” Alvarez, synon të rikthehet në ring në muajt mars-prill të 2019-ës. Por në mendjen e tij nuk është sfida e tretë ndaj rivalit meksikan, por ajo ndaj kampionit tjetër të botës në peshën e mesme, japonezi Ryota Murata. Dhe, me shumë gjasa, kjo përballje mes tyre do të zhvillohet në Tokio të Japonisë, në shtëpinë e kampionit të botës.

Tom Loeffler, promotori i Golovkin, u shpreh: “Gennady gjithnjë ka pëlqyer të udhëtojë dhe të duelojë anembanë botës, për t’u bërë i njohur kudo. Kjo sfidë ndaj Murata është plotësisht e realizueshme dhe të gjithë e dimë që një duel ndaj “Triple G” sjell shumë parà. Ndërkohë që, edhe Murata ka shumë fansa në Japoni, ku është i famshëm, ndaj ky duel në Tokio është një mundësi e artë për të dy boksierët. Unë besoj se mund të organizojmë shumë shpejt një përballje mes dy boksierëve”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *