Gjyqtari hero i shpëtoi jetën
February 18, 2020
0 comments
Share

Gjyqtari hero i shpëtoi jetën

Një goditje e fuqishme më bërryl e So Sovanrathana hodhi KO Neymar Paeminburee në një ndeshje Muay Thai të zhvilluar në Bangkok (Tajlandë).

Gjyqtari Sittachi Ineiad, i cili e kuptoi shumë shpejt se Neymar (mbante emrin e sulmuesit të famshëm brazilian) kishte humbur ndjenjat dhe mund të dëmtohej edhe më shumë gjatë përplasjes me dyshemenë e ringut.

 Ai e kapi luftëtarin në ajër me një zgjatje të dorës, duke amortizuar përplasjen dhe shmangur një dëm më të rëndë.

Një rast interesant.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *