Gjocaj pret fitoren e radhës nga Seid Xhemaili
July 4, 2019
0 comments
Share

Gjocaj pret fitoren e radhës nga Seid Xhemaili

Boksieri shqiptar i peshave Cruser, Seid Xhemaili, ka caktuar tani më ndeshjen e ardhshme edhe atë në Como të Italisë, kurse kundërshtar do ketë bokiserin e papërshtatshëm që vjen kësaj radhe nga Çekia, Radek Geissmann. Menaxheri i boksierit kosovar, Muharrem Gjocaj tha se boksieri i tij para këtij dueli ndihet mirë dhe se prêt fitoren e tetë në boksin profesionist.

“Seidi po zhvillon përgatitjet maksimale që të tregoj sukses edhe në këtë ndeshje dhe mund të them lirisht se ai me një përkushtim maksimal do ngjitet në ring për të tentuar që të fitoj kundërshtarin i cili vjen nga çekia. Për të arritur deri tek triumfi I dëshiruar nevojitet edhe mbështetja andaj ejani për të festuar fitoren e radhës së bashku. Ndeshja do të zhvillohet në PALESTRA COMUNALE DI RONAGO  22070 (Como)”, tha menaxheri I tij, Gjocaj.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *