Gjithçka gati për meçin e madh të së shtunës
October 6, 2021
0 comments
Share

Gjithçka gati për meçin e madh të së shtunës

Të shtunën mbrëma (9 tetor) në Las Vegas do të zhvillohet trilogjia e shumëpritur e dy boksierëve të kategorisë së peshave të rënda, Deontej Uajllder dhe Tajson Fjuri, ndërsa në lojë është titulli i botës në peshat e rënda, në versionin WBC.

Meçi i parë mes tyre përfundoi baras, edhe pse amerikani e kishte rrëzuar dy herë britanikun. Dueli i dytë përfundoi me nokaut teknik në raundin e shtatë në favor të Fjurit, pasi ekipi i Uajllderit e dorëzoi meçin dhe me këtë rast Fjuri e kishte rrëzuar dy herë Deontejn.

Amerikani 35-vjeçari e ka akuzuar Fjurin për mashtrim dhe ka përmendur arsye të shumta për humbjen e tij, ndërsa kësaj radhe thotë se do ta nokautojë dhe ai nuk do të ngritet më si herën e kaluar.

“E vizualizoj këtë meç vazhdimisht. Dhe për ta shkurtuar bisedën.

Në fund e shoh duke e nokautuar. Ftohtë. Ai nuk do të çohet. Dhe unë do ta lë ashtu”, thotë Uajlder.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *