Gjashtë shtete në turneun ndërkombëtar ‘Adem Jashari’
November 20, 2020
0 comments
Share

Gjashtë shtete në turneun ndërkombëtar ‘Adem Jashari’

Federata e boksit e Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet për organizimin e turneut ndërkombëtar në boks “Adem Jashari” që do të mbahet me 21- 22 nëntor.

Deri me tani konfirmimin e kanë bërë 6 shtete: Bullgaria, Zvicra, Sllovakia, Maqedonia, Mali I Zi, Shqipëria, Belgjika. Por dje selektori i Belgjikës na lajmëroi se nuk do të marrin pjesë për shkak se 3 boksier te ekipit kane dalë pozitiv me virusin korona dhe janë mbyllur ne karantine.

Për shkak se palestra e sporteve në Prishtinë është e rezervuar për aktivitetet tjera ndërkombëtare Turneu “Adem Jashari” do të mbahet në palestrën e sporteve “Dilloni Benz” në Fushë Kosovë, ku i plotëson te gjitha kushtet e kerkuara nga federata botërore AIBA, për mbajtjen e kësaj gare të madhe ndërkombëtare që është në kalendarin e garave botërore AIBA dhe kalendarin e garave Evropiane EUBC, njofton Federata e Boksit e Kosovës.

Gyqtarë

1. Aliriza Rexhepi Kos.

2. Baftjar Abazaj – Shqipëri

3. Bullgari

4. Agim Shala

5. Agim Tahiraj

6. Safet Syla

7. Fadil Bekteshi

8. Visar Ibrahimi

9. Granit Qorri

10. Marigona Beadini

Delegat: Sylejman Voca,Nadir Shllaku

Mjeku Kujdestar: Agron Kamberi

Moderator : Artan Muhaxhiri.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *