Gjashtë medalje për KK Fati nga Shqipëria
May 21, 2018
0 comments
Share

Gjashtë medalje për KK Fati nga Shqipëria

Në qytetin e Shqipërisë, Lushnjë, fundjavën që lamë pas u organizua turneu ndërkombëtar në karatesë “Lushnja Open 2018”.

Klubi i karatesë “Fati” mori pjesë me 6 garues, dhe ku të gjithë fituan medalje, prej tyre: katër të arta, një të argjendtë dhe një të bronztë.

Ja rezultatet:
Vendet e para:
Doan Osmani, senior, -75 kg.
Muhamed Selimi, 12 vjeç, -50 kg.
Aldina Abazi, 10 vjeçe, -30 kg.
Aldin Abazi, 8 vjeç, -35 kg.

Vendi i dytë:
Ilir Sejfuli, 12 vjeç, -55 kg.

 

Vendi i tretë:
Isa Elmazi, 8 vjeç, -30 kg.

Referi i këtij evenimenti të karatesë Lushnja Open 2018 ishte Bashkim Leka, i cili ndau drejtësinë me korrektësi, ndërsa trajner ishte Doan Osmani, ku ishte meritor për suksesin e madh të arritur në Shqipëri.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *