Gjak dhe spektakël në eventin kryesor të UFC
November 13, 2017
0 comments
Share

Gjak dhe spektakël në eventin kryesor të UFC

Ishte duke u luajtur një nga ndeshjet më epike të vitit por duhej ndërprerë në raundin e tretë në mënyrë të papritur gjatë mbrëmjes së shtunë.

Anthony Pettis u dorëzua teksa Dustin Poirier po zhvendosej në një pozicion më dominues në raundin e tretë të eventit kryesor të UFC Norfolk.

 Pettis duket se dëmtohet gjatë atij tranzicioni. Por nuk ishte e qartë se çfarë kishte ndodhur tamam.

“Ai ishte një njeri i thyer, nuk ishte vetëm një brinjë e thyer,” shprehet Poirier pas ndeshjes. “Por ky është mendimi im. Shpresoj që ai të jetë mirë. Por mendoj se ndeshja po i rrëshqiste nga duart pasi u ça në vetull dhe po e kuptonte që nuk më mundte dot.

Poirier fitoi dy raundet e para sipas gjyqtarëve. Ai çau kundërshtarin e tij me disa bërryla të frikshëm. Në Oktagon kishte gjak gjithandej. Edhe Pettis kishte momentet e tij të shkëlqimit, por ishte Poirier ai që dominoi.

Në raundin e dytë, Pettis ishte gjakosur aq keq sa duhet të ndërhynte arbitri në mënyrë që t’i pastrohej shikimi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *